Naše činnost

Spolek Vlastenci.cz působí na internetu i mimo něj a vyvíjí činnost nejen pro své členy, ale také pro veřejnost.

Za poslední rok jsme uspořádali několik akcí pro veřejnost, například komentované prohlídky k výstavám Vojenského historického ústavu. V rámci spolkové činnosti se konají každoroční srazy členů a příznivců spolku. Náplní srazů je cestování především po Česku, prohlídky památek, návštěvy českých firem, rozličné výlety, přednášky či promítání filmů. Jednotliví členové spolku působí v dalších organizacích jako je například Junák nebo Sokol. Obrázky z toho, co děláme, vidíte v hlavičce stránky.

Na internetu v prvé řadě udržujeme vlastivědný portál Vlast.cz, kde najdete různé zajímavosti o Češích a Česku.

Téměř denní přísun informací o českých úspěších, zajímavostech nebo některá naše zamyšlení, ty naleznete na našich stránkách České úspěchy.

Nejen své názory publikujeme na našem internetovém časopisu České pohledy.

Na naší Facebookové stránce sbíráme novodobé české úspěchy a diskutujeme na různá témata a o něco podobného se snažíme i na našem Twitteru.

V roce 2012 a 2015 jsme vyhlásili vítěze soutěže „Nová česká vlajka„, která neměla za cíl vyměnit náš současný státní symbol, ale zahrát si, jak by to vypadalo, kdyby si Češi museli po roce 1993 vymyslet novou vlajku.

Několik let také připravujeme potisky na trička v rámci e-shopu.

Jako vedlejší projekty tvoříme facebookovou stránku s citáty T. G. Masaryka „Masarykova slova“ a každodenní zprávy z dobových novin první světové války prezentujeme v rámci projektu Velká Válka Živě (který má také svůj twitterový účet).

Kořeny spolku Vlastenci.cz sahají do roků 2006-2007, kdy se vytvořila komunita mladých lidí – studentů – okolo vlastivědného portálu Vlast. Od roku 2007 jsme společně diskutovali na internetovém fóru, v roce 2009 se nám podařilo získat doménu Vlast.cz a ve stejném roce jsme založili náš Facebook, Že to se spolkem myslíme vážně jsme si řekli ale až relativně nedávno. 8. května 2014 jsme uspořádali ustavující schůzi v Národním památníku Vítkov a registrovali zapsaný spolek Vlastenci.cz.